Attığı tweet Avrupa’da olay oldu! “HS gavur. AB zaten batıyor”

Paylaş
 

AK Parti İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu’nun, Türkiye ile yürütülen üyelik müzakerelerinin durdurulması için AB liderlerine çağrıda bulunan Avusturya Başbakanı Christian Kern’e sosyal medyadan gösterdiği tepki uluslararası basında da yer buldu.

“HS GAVUR. AB ZATEN BATIYOR”

AK Parti Milletvekili Kuzu, Kern’e tepkisini, “Avusturya Başbakanı ‘Türkiye’yi NATO’dan ve AB’den çıkaralım’ demiş. HS Gavur. AB zaten batıyor; NATO da Türkiyesiz bir hiç” diye tweet atarak göstermişti.

REUTERS HABER AJANSI FARKIL ŞEKİLDE TERCÜME ETTİ

Kuzu’nun tweet’ine yer veren yabancı basın organlarından Reuters haber ajansı, tecrübeli siyasetçinin “HS Gavur” şeklindeki ifadesini “F*ck off foreigner” diye tercüme etti. Ajans söz konusu ifadenin, “F*ck off” sözünün Türkçe kısaltması olarak bilindiğini belirtti.

KUZU, İKİNCİ TWEETİ ATTI

Kuzu, Reuters’ın haberinden birkaç saat sonra ise yeni bir tweet atarak, sözlerinin yanlış anlaşıldığını belirtti.

“HADİ SENDE ANLAMINDADIR”

AK Partili vekil bu tweet’inde, “Bazan ‘HS’ kısaltmasını kullanıyorum. Bu ‘Hadi Sen de’ anlamındadır. Farklı anlama çekenler #” ifadesini kullandı.

“MÜSTEHCEN BİR İFADE KULLANMADIĞINI BELİRTTİ”

Bunun üzerine haberini güncelleyen Reuters ise “Kuzu daha sonra bir kez daha tweet atarak, müstehcen bir ifade kullanmadığını belirtti ve ‘Hadi sen de’ demek istediğini söyledi” diye ekledi.

Kaynak: Hürriyet
Bu yazı 273 kere okundu.

YAZAR HAKKINDA