Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’dan kafaları karıştıran Anderson Talisca sorusuna net yanıt!

Paylaş
 
Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, UEFA Şampiyonlar Ligi B Grubu’nda Benfica ile eşleşmeleri sonrası kafalara takılan kritik bir soru ile ilgili net yanıt verdi.

Beşiktaş’ın Benfica ile oynayacağı iki maç öncesi, Portekiz ekibinden kiralanan Anderson Talisca’nın bu maçlarda oynayıp oynamayacağı kafalarda soru işareti oluşturdu. Kiralık sözleşmelerinin ekseriyetinde “Kendi takımına karşı oynayamaz” maddesi üzerine Beşiktaşlı taraftarlar, en kritik maçta yeni yıldızlarından faydalanamama endişesine düştü.

Beşiktaşlı taraftarların yüreğine su serpen açıklama ise Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’dan geldi. Fikret Orman, bu konu üzerine, “Benfica ile Anderson Taliscanın transferi için yaptığımız sözleşmede, özel olarak ‘Kendi takımına karşı oynayamaz” maddesi yer almıyor. Anderson Talisca, her iki Benfica karşılaşmasında da oynayabilir.” açıklamasını yaptı.

Beşiktaş, Anderson Talisca’ya 2 milyon euro bedelle Benfica’dan 1 yıllık kiraladı, 1 yıl da opsiyon aldı. Anderson Talisca ise 2016/17 sezonunda Beşiktaş’tan 1.5 milyon euro garanti ücret alacak.

Bu yazı 553 kere okundu.

YAZAR HAKKINDA