CNN TÜRK “15 Temmuz Demokrasi Ödülü”ne layık görüldü

Paylaş
 
CNN TÜRK, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında izlediği yayın politikası nedeniyle ödüle daha layık görüldü. 11’incisi düzenlenen Uluslararası Altın Çıpa Başarı Ödülleri Töreni’nde, 15 Temmuz Demokrasi Ödülü’nü, CNN TÜRK Genel Müdürü Erdoğan Aktaş aldı.

Uluslararası Altın Çıpa Denizcilik Başarı Ödülleri Töreni’nde, CNN TÜRK 15 Temmuz Demokrasi Ödülü’nün sahibi oldu.

Dünya denizcilerinin biraraya geldiği Altın Çıpa Başarı Ödülleri Töreni, her yıl İstanbul’da düzenleniyor. 11’incisi düzenlenen töreninin önemi ayrıydı. Bu yılki törenin amacı, 15 Temmuz darbe girişimi ve yaşanan terör olayları nedeniyle özellikle Avrupa’dan yapılan “Türkiye’ye Gitmeyin” propagandasını kırmaktı. Törende sıklıkla darbe girişiminden bahsedildi. Darbeye karşı koyan halkın gücüne vurgu yapıldı. 
15 Temmuz gecesi CNN TÜRK binası basılmış, darbeci askerler kanalın yayınını kesmeye çalışmıştı. O gece, ”Yayın namustur” diyerek yayını kestirmeyen CNN TÜRK Genel Müdürü Erdoğan Aktaş da törendeydi.
Ödül töreninden konuşan Erdoğan Aktaş, “15 Temmuz’da birileri bu ülkenin denizlerinin mavisini çalmaya çalıştı ama halk bunu engelledi.” dedi.
Törende bağımsız medyanın önemi bir kez daha gözler önüne serildi.
Darbe girişimi gecesi CNN TÜRK Ankara Temsilcisi Hande Fırat’ın Facetime uygulamasıyla Cumhurbaşkanı’na bağlanmasının önemine dikkat çekildi.
Darbe girişimine karşı Doğan Yayın İlkeleri paralelinde dik duran CNN TÜRK, 15 Temmuz Demokrasi Ödülü’ne layık görüldü.
Deniz Haber Ajansı tarafından düzenlenen gece de medya dışında 7 ayrı kategoride 17 farklı ödül de verildi.

Bu yazı 267 kere okundu.

YAZAR HAKKINDA