Formasını yere atan yeni transfere şok! Gönderildi…

Paylaş
 
TFF 1. Lig takımlarından Bandırmaspor, transfer döneminde 2 yıllığına renklerine bağladığı Kongolu oyuncu Junior Mpia Mapuku’nun sözleşmesini feshetti.

Kulüp başkanı Erhan Elmastaş, kulübün resmi sitesinden yaptığı açıklamada, Kongolu oyuncunun Bandırmaspor formasına saygısızlık yaptığını, bu yüzden sözleşmesinin feshedildiğini belirtti.

Bandırmaspor’un 51 yıllık bir geçmişi olduğunu hatırlatan Elmastaş, şunları kaydetti:

“Bizler yönetim olarak, kentin göz bebeği Bandırmaspor’a yapılan bu saygısızlığı kabul edemeyiz. Hepimiz Bandırma ve Bandırmaspor sevdalısıyız. Armamıza ve formamıza yapılan saygısızlığı kabul etmemiz ya da affetmemiz mümkün değil. Yapılan saygısızlık cezalandırılmalıdır. Bu kentin renkleri olan bordo-beyaza 1965 yılından 2016 yılına kadar emek vermiş, değer katmış, bu renkler için ter dökmüş herkese yapılan saygısızlık olarak değerlendiririz. Bandırmaspor’u hak ettiği zaferlere ulaştırmak için hiçbir fedakarlıktan kaçınmadan çalışıyoruz. Oyuncunun sözleşmesini feshetmiş bulunuyoruz.”

Junior Mpia Mapuku, TFF 1. Lig’in 2. haftasında oynadıkları Gaziantep Büyükşehir Belediyespor maçının ilk yarısında teknik direktör İsmail Ertekin tarafından oyundan alınınca formasını yere atmıştı.

Bu yazı 659 kere okundu.

YAZAR HAKKINDA